شماره تماس با شرکت فراگیر رایانه : 03832222044 – 03832250002

نصب شبکه به صورت تخصصی

نصب شبکه به صورت تخصصی

نصب شبکه و نکات پایه ای در رابطه با شبکه. همه ما اطلاعاتی در رابطه با شبکه داریم ولی بهتر است اطلاعات خود را در رابطه با علم هایی که هر روز در حال پیشرفت هستندبه روز کنیم تا دانسته های ما نیز با علم روز پیشرفت کند. این روز ها همه مردم با شبکه سر و کار دارند ولی ما امروز قصد داریم در رابطه با شبکه کامپیوتری با شما صحبت کنیم.

چگونه یک شبکه کامپیوتری استاندارد راه اندازی کنیم ؟

مزایای استفاده از شبکه چیست ؟

استاندارد های نصب و راه اندازی شبکه چیست؟

شبکه کامپیوتری چیست؟

چرا باید از شبکه کامپیوتری استفاده نماییم؟

شبکه کامپیوتری چه کاربردی برای شرکت و ادارات دارد؟

اگر سوالات بالا ذهن شما را درگیر کرده این مطلب از سایت فراگیر رایانه  را مطالعه کنید تا پاسخ سوالات خود را بیابید.

این روز ها کمتر کسی است که واژه شبکه را نشنیده باشد. حتی روزانه اکثر ما با این علم سر کار داریم علمی که از تلفیق  علوم برق ، الکترونیک ، مخابرات و کامپیوتر بوجود آمده. همه ما روزانه با وسایل زیادی سرو کار داریم اما اطلاعات خاصی در رابطه با این ابزار و وسایل نداریم حتی گاهی پیش می آید که اسم اصولی این ابزار را نمیدانیم. علم شبکه علمی است که این روز ها هر کسی باید با آن آشنا باشد. پس به شما توصیه میکنیم تا در این مطلب با ما همراه باشید و دانسته های خود را افزایش دهید.

 

 

شبکه کامپیوتری چیست ؟

 

شبکه های زیادی اعم از شبکه های اجتماعی ، شبکه های اقتصادی ، شبکه های تلویزیونی ، شبکه عصبی و یا شبکه اقتصادی وجود دارد که در همه این شبکه ها اشتراکی بودن محتوا اطلاعات به چشم می آید؟

اما ما قصد داریم در این بخش از مطلب نصب شبکه ، شما را با شبکه های کامپیوتری آشنا کنیم.

به طور ساده میتوان گفت شبکه به مجموعه ای از کامپیوتر ها که به وسیله کابل و یا بدون کابل به یک دیگر متصل هستند گفته میشود که این مجموعه ی کامپیوتری میتواند از دو و یا بی نهایت کامپیوتر تشکیل شده باشد.

شبکه ها اختراع شدند تا مردم بتوانند از منابع نرم افزاری و سخت افزاری به صورت اشتراکی استفاده کنند.

 

 

منابع نرم افزاری و سخت افزاری؟

 

منابع نرم افزاری در سیستم شبکه به فایل ها ، پوشه ها ، نرم افزار ها و …. گفته میشود و از منابع سخت افزاری میتوان به پرینتر اشاره کرد.

هدف از ایجاد شبکه استفاده اشتراکی از سخت افزار ها و تبادل اطلاعات است پس لازم است کامپیوتر ها به وسیله یک رسانه فیزیکی به یک دیگر متصل شوند.

اکنون که با مفهوم کلی شبکه آشنا شدیم وقت آن رسیده تا به برخی از مزایای شبکه های کامپیوتری اشاره کنیم.

زندگی بدون شبکه ها در عرصه تکنولوژی بسیار سخت است و گاهی نیز غیر ممکن میشود.

مزایای راه اندازی شبکه های کامپیوتری

اشتراک گذاری منابع سخت افزاری

به طور حتم میتوان گفت یکی از دلایل محبوب بودن شبکه های کامپیوتری در میان مردم قابلیت اشتراک گذاری و استفاد همزمان چند نفر از داده ها و یا وسایل سخت افزاری است.

اعضای یک شبکه کامپیوتری میتوانن به راحتی و به صورت مشترک از یک یا چند سخت افزار کاربردی به طور همزمان استفاد نمایند.

به عنوان مثال در کافینت ها تنها یک پرینتر وجود دارد اما هر فرد میتواند با استفاده از سیستم کامپیوتر خود اطلاعات مورد نظرش را چاپ کند. با توجه به این قابلیت شبکه ، هر فرد با ملحق شدن به شبکه کافینت و یا هر مکان دیگر  میتواند از امکانات سخت افزاری آن شبکه استفاده نماید.

استفاده اشتراکی از سخت افزار ها در شبکه های کامپیوتری باعث کاهش چشم گیر هزینه های در یک مجموعه میشود.

صرفه جویی در زمان

در زمان های گذشته خیلی از مرسولات نرم افزاری به صورت فیزیکی ارسال میشد. به عنوان مثال اگر شما قصد داشتید یک عکس را برای دوست و یا آشنایی ارسال کنید  لازم بود آن عکس چاپ شده قاب گرفته شودبعدبه وسیله پست ارسال شود.

همین باعث میشد که زمان زیادی هدر برود اما اکنون به راحتی میتوانید تصاویر و یا حتی فایل های بسیار زیادی را به سر تا سر جهان ارسال کنید بدون این که کمترین زمان را هدر دهید و یا هزینه زیادی را متحمل شوید.

از آنجایی که شبکه های کامپیوتری ماهیت نرم افزاری دارند به راحتی میتوانند فایل های صوتی ، تصویری و نامه های الکترونیک را در کوتاه ترین زمان برای هزاران نفر ارسال کنید.

همین امر باعث میشود ترافیک های پستی کم شده و بیشتر تمرکز ادارات پست بر  روی ارسال وسایل فیزیکی مانند لباس و یا ابزار و وسایل زندگی باشد.

از آنجایی که سرعت شبکه های رایانه ای بسیار زیاد است ارسال فایل هایی مانند صوت ، فیلم ، عکس و یا نامه ها در کوتاه ترین زمان ممکن انجام میشود و به خاطر کم شدن ترافیک پستی ارسال اجسام فیزیکی نیز سریع تر انجام میشود.

امکان ایجاد راه حل های جدید

در زمان های گذشته شبکه ها آنقدر قدرتمند نبودند و محدودیت های بسیار زیادی داشتند اما به مرور زمان با پیشرفت علوم برق، الکترونیک، مخابرات و کامپیوتر شبکه های کامپیوتری نیز پیشرفت های بسیار زیادی داشتند.

به لطف علم شبکه مردم سراسر دنیا به راحتی میتوانند با یک دیگر ارتباط برقرار کنند.

علم شبکه روزانه راه حل های بسیاری را به دنیا معرفی میکند و همین امر باعث میشود روز به روز زندگی انسان ها با شبکه های کامپیوتری اجین تر شود.

کاهش هزینه ها با استفاده از شبکه های کامپیوتری

شبکه های کامپیوتری با امکانات بسیار زیادی که در اختیار ما قرار میدهند هم باعث صرفه جویی در زمان و هم باعث صرفه جویی در هزینه های اداری  و شرکتی ما میشوند.

همانطور که میدانید یکی از قابلیت های شبکه اشتراک گذاری سخت افزار است به عنوان مثال در یک ساختمان ۲۰ نفر در حال انجام وظیفه اند تصور کنید اگر شبکه های کامپیوتری به کمک ما نمی آمدند باید برای هر نفر یک پرینتر میخریدیم اما قابلیت اشتراک گذاری سخت افزار در شبکه به ما کمک میکند تمامی کارمندان به صورت اشتراکی از یک دستگاه چاپ استفاده کنند.

و همین امر باعث صرفه جویی در هزینه ها میشود.

و یا در صنعت اطلاع رسانی اگر شبکه ها بوجود نمی آمدند میلیارد ها دلار صرف استخدام افراد در ادارات پستی ، صرف تولید کاغذ و یا چاپ میشد.

شبکه کامپیوتری ، دوست دار طبیعت

بسیاری از نامه نگاری های ادارات و شرکت ها به وسیله کاغذ انجام میشود کاغذ هایی که با از بین رفتن درختان ازرشمند تولید میشوند. تصور کنید برای تولید ۷۰۰ تن کاغذ ۳ هکتار جنگل نابود میشود.

چند سال طول میکشد تا این درختان دوباره سبز شده و جنگل هایی همانند جنگل های سابق بوجود بیایند.

اکنون شبکه های کامپیوتری به کمک جنگل ها آمده و بخش عظیمی از نامه نگاری ها را به راحتی چند کلیک انجام میدهد.

حال اطلاعات به صورت کامپیوتری و به صورت شبکه ای رد و بدل میشود و همین باعث میشود شبکه از بهترین طرفداران طبیعت شناخته شود.

آرزو داریم اکثر رسانه ها و نامه نگاری ها به صورت کامپیوتری و از طریق اینترنت به صمع و بصر مردم برسد تا دیگر هیچ درختی به خاطر تولید کاغذ از بین نرود.

هرگز نباید وجود درختان را کم ارزش در نظر بگیریم زیرا این درختان هستند که برای ما اکسیژن تولید میکنند. و یا طعم میوه های نو برانه ای که با شروع هر فصل میخوریم را به یاد بیاوریم.

ما حتی در زمان بیکاری خستگی خود را زیر سایه این درختان ارزشمند به در میکنیم .

به یاد داشته باشید که ما همیشه قدر دان این نعمت الهی باشیم

اشتراک گذاری اطلاعات و منابع نرم افزاری

اشتراک گذاری نرم افزاری امکان بی نظیری در سیستم شبکه کامپیوتری است. در زمان های گذشته اگر کسی قصد داشت یک ویدئو و یا چند عکس را برای دوست خود ارسال کند باید مراحل مختلفی را طی میکرد از کپی نوار ویدئویی و یا چاپ عکس گرفته تا مراجعه به اداره پست و منتظر ماندن برای ارسال آن مرسوله پستی.

اما اکنون با وجود شبکه ها در زندگی مردم تنها با چند کلیک ساده فایل های نرم افزاری به سراسر دنیا ارسال میشود.

و یا یک مثال دیگر تصور کنید در یک مجموعه حسابداری و یا یک شرکت که چندین حسابدار دارد تهیه چند نرم افزار حسابداری غیر ممکن است زیرا همه اطلاعات باید در یک نرم افزار به صورت جامع و کامل قرار داشته باشند حسابدار ها نمیتوانند به صورت ترتیبی عمل کنند به گونه ای که هرفرد پس از خسته شدن از سیستم حسابداری خارج شده و نفر بعد جایگزین شود. این کار به غیر از این که زمان بر است ممکن است رشته کار از دست حسابداران خارج کند. اما امروزه شبکه ها به کمک حسابداران آمده و به آنها کمک میکند تا چندین نفر به صورت شبکه از یک نرم افزار به وسیله چندین کامپیوتر اطلاعات خود را ثبت کنند.

قابلیت اطمینان

قابلیت اطمینان تنها به بحث امن بودن شبکه ختم نمیشود البته امن بودن شبکه بسیار مهم است که کارشناسان شبکه به راحتی میتوانند بستر امنی را برای شبکه های کامپیوتری ایجاد کنند.

بخشی از قابلیت اطمنان اشاره به این موضوع دارد که در هنگام اشتراک گذاری فایل ها به صورت فیزیکی ممکن است برخی از فایل ها و یا کاغذ ها به وسیله بلایای مختلف از بین بروند و یا مخدوش شوند. ولی در سیستم های شبکه ای اطلاعات بر روی سرور قرار دارند و به صورت ماهیانه از ان ها بک آپ گرفته میشود و یا این که شما در هر ساعت از شبانه روز میتوانید از این اطلاعات استفاده کنید.

قابلیت توسعه

یکی از مزایای شبکه های کامپیوتری قابلیت توسعه است. این امکان باعث میشود که سیستم های نامحدودی به یک شبکه اتصال پیدا کنند. همانطور که میدانید شبکه جهانی اینترنت این امکان را ایجاد کرده تا همه کامپیوتر های جهان و یا حتی موبایل ها و تبلت ها با یک دیگر در ارتباط باشند.

به آموزش پرورش فکر کنید اکنون سر تا سر ایران در هر شهری یک شعبه از آموزش و پرورش وجود دارد . در این بین لازم است کارمندان آموزش و پرورش در شهر های مختلف با یک دیگر در ارتباط باشند. اکنون تصور کنید با برقرای جلسات در شهر های مختلف و یا نامه نگاری ها ی مختلف بسیار زمان بر بوده و ممکن است برخی از موضوعات فراموش شود اکنون با شبکه های کامپیوتری همه مدیران آموزش پرورش در شعب مختلف و تمامی کارمندان این سیستم به راحتی با یک دیگر ارتباط برقرار کنند بدون هیچ اتلاف وقت و یا هزینه زیادی.

راه اندازی شبکه کامپیوتری

با توجه به نکات بالا دیگر میدانیم به چه دلایلی لازم است از شبکه های کامپیوتری استفاده کنیم. هر کسی میتواند یک شبکه کامپوتری ساده را راه اندازی کند اما یک شبکه کامپیوتری امن و اصولی را تنها یک کارشناس شبکه میتواند طراحی کند.

بسیار پیش می آید به خاطر پرداخت هزینه کمتر و متحمل نشدن هیچ هزینه به دوستان و آشنایان خود میسپاریم سیستم هایمان را شبکه کنند. این کار میتواند پاسخ گوی یک شبکه کامپیوتری با دو و یا چهار کامپیوتر و یا اشتراک گذاری یک پرینتر باشد اما در شبکه های شرکتی و بزرگ ممکن است روزانه به مشکلات زیادی برخورد کنید.

راه حل دیگر استخدام یک کارشناس شبکه است ولی در این حالت نیز شما باید ماهیانه هرینه زیادی برای پرداخت حق الزحمه بپردازید.

 

پس چه راه حلی مناسب نصب شبکه است؟

 

همانطور که گفتیم راه حل های زیادی برای شبکه کردن کامپییوتر ها پیش رو داریم ولی اگر قصد داریم یک شبکه خوب و اصولی با زیر ساخت های استاندارد داشته باشیم باید کار را به دست کاردان بسپاریم .

اگر طول عمر شبکه کامپیوتری برای شما مهم است و به فکر کیفیت شبکه هستید و یا می خواهید یک شبکه سازمان یافته را راه اندازی کنید بدون شک باید به سازمان هایی با متخصصان شبکه با تجربه مراجعه کنید.

این سازمان ها دارای نام و نشان ثبت شده و رسمی میباشند و همچنین به راحتی در دسترس هستند. شرکت های طراحی و نصب و پشتیبانی شبکه زیادی در شهر های مختلف وجود دارد ولی اگر به دنبال یک شرکت معتبر در شهرکرد برای نصب و راه اندازی شبکه هستید ما به شما فراگیر رایانه را معرفی میکنیم.

ما در شرکت فراگیر رایانه کارشناسان با تجربه ای برای نصب و پشتیبانی شبکه استخدام نموده ایم تا بتوانند تمام نیاز های شما را از یک شبکه کامپیوتری برطرف کنند.

راه اندازی شبکه توسط فراگیر رایانه چه ویژگیهایی دارد ؟

نیاز سنجی قبل از شروع به اجرای شبکه : از دید کارشناسان فراگیر رایانه نصب و راه اندازی اصولی شبکه زمانی امکان پذیر است که بررسی ها و نیاز سنجی های اولیه صورت گیرد. همچنین لازم است کارشناس نصب شبکه فراگیر رایانه نیاز شما را از ایجاد و راه اندازی شبکه بداند و سپس طبق استناد به گفته های شما و نیاز سنجی های انجام شده مراحل نصب و راه اندازی شبکه کامپیوتری را شروع می کند.

تحلیل راهکارها و ارائه ایده های طراحی شبکه : در این مرحله از طراحی شبکه کارشناسان ما نیاز های شبکه را که قبلا بررسی کرده اند به کار گرفته کار طراحی شبکه را شروع میکنند. در این مرحله کارشناسان فراگیر رایانه با در نظر گرفتن نیاز های شبکه استراتژی ای را به کار میگیرند که هیچ خللی در عملکرد شبکه بوجود نیاید. یکی از ویژگی هایی که شرکت فراگیر رایانه را از دیگر شرکت ها متمایز میکند ارائه راهکار ها و خدمات راه اندازی و استقرار شبکه در سازمان ها ادارات و شرکت ها است.

پیگیری مستمر در راه اندازی و پشتیبانی شبکه : از دیگر ویژگی های شرکت فراگیر رایانه پیگیری مستمر کارشناسان در حین نصب و راه اندازی شبکه است. کارشناسان ما همیشه در کنار شما خواهند بود و به هنگام نیاز به پشتیبانی خدمات خود را به شما ارائه خواهند داد. پیگیری ها به گونه ای است تا نیاز های شما دقیقا همانگونه که مد نظرتان بوده برآورده شود و در خواست های شما در حین انجام کار انجام پذیرد و شما هیچ گونه نگرانی ای در این زمینه نداشته باشید.

گزارش نهایی راه اندازی شبکه و مستندات : شرکت فراگیر رایانه تمام توان خود را به کار گرفته است تا نیاز شما را از یک شبکه استاندارد و بی نظیر برطرف کند شرکت فراگیر رایانه تمامی مستندات راه اندازی شبکه را در طراحی و اجرا پیاده سازی نموده و در پایان کار گزارشی از اجرای شبکه کامپیوتری شما تهیه نموده و در اختیار شما قرار میدهد همچنین شما میتوانید طی جلسه ای با کارشناسان فراگیر رایانه سوالات و درخواست های خود را در میان بگذارید تا کارشناسان ما درخواست های شما را اجرا نموده و به سوالاتتان پاسخ دهند.

رضایت نامه مشتریان: تیم طراحی شبکه در راستای رضایت مشتریان بعد ار نصب و راه اندازی شبکه از مشتریان خود نظر سنجی نموده تا رضایت کامل مشتری را جویا شود.

عدم راه اندازی اصولی شبکه چه مشکلی را برای سازمان شما پیش خواهد آورد؟

هانطور گه گفتیم شما برای راه اندازی شبکه راه حل های زیادی دارید و یکی از آن ها این بود که برای صرفه جویی در هزینه ها پروژه خود را به دست افراد کم تجربه بسپارید و خود را برای روبه رویی با مشکلات احتمالی آماده کنید. زیرا اگر زیر ساخت های یک شبکه به صورت اصولی اجرا نشود ممکن است در آینده نه چندان دور شما را با مشکلات زیادی رو به رو کند.

راه اندازی شبکه بدون زیر ساخت ها و راهکار های اصولی علاوه بر هدر دادن هزینه های مالی ممکن است عواقب ناخوشایندی برای شما داشته باشد و یا شما مجبور شوید برای انجام یک پروژه شبکه چندین بار هزینه کنید.

شناسایی مشکلات یک شبکه و عیب یابی آن کار سخت و زمان بری است و همین امر باعث میشود وقفه زیادی در کار پرسنل ایجاد کند و شما ضرر های زیادی را متحمل شوید

 کارشناسان شبکه فراگیر رایانه با ارائه راهکارهای اصولی برای ایجاد یک شبکه ساختار یافته و منسجم و همچنین  متناسب با نیازها و استراتژی های سازمان شما ، به رفع مشکلات زیرساخت های شبکه میپردازند. یکپارچه بودن زیرساخت های شبکه منابع سازمان، نقش حیاتی در برنامه ریزی منابع دارد لذا با استفاده از خدمات راه اندازی شبکه فراگیر رایانه میتوانید سازمان خود را طبق استانداردهای روز دنیا شبکه کنید و قدمی محکم برای یکپارچگی سازمان خود بردارید.

چگونه پروژه نصب شبکه و یا پشتیبانی شبکه خود را به فراگیر رایانه بسپارید

شاید با خود بگویید چگونه پروژه شبکه خود را به دست کارشناسان فراگیر رایانه بسپارم  و یا روند کار اجرای شبکه فراگیر رایانه چگونه است.

شما به راحتی یک تماس و هماهنگی های لازم میتوانید اجرای شبکه شرکت و یا سازمان خود را به دست کارشناسان ما بسپارید پس از انجام هماهنگی های لازم کارشناس شبکه فراگیر رایانه با ترتیب دادن یک جلسه نحوه اجرا و راه اندازی شبکه را برای شما شرح خواهد داد و از شما میخواهد تا انتظاراتی خود را از شبکه دارید را برای او شرح دهید تا تمام موارد را در دستور کار خود قرار دهد.

کارشناسان فراگیر رایانه با تکیه بر دانش تخصصی و تجربه چندین ساله در امر یکپارچه سازی شبکه، گزارشات کاملا حرفه ای و قابل استناد از وضعیت فعلی شبکه به شما ارائه میدهند و به شما اطمینان داده میشود که دیگر نیازی نیست نگران آینده شبکه سازمان خود باشید.

کارشناسان شبکه فراگیر رایانه ، از طریق تست های مختلف فنی از اجرای صحیح شبکه اطمینان حاصل کرده و وضعیت کلی شبکه را مورد آزمایش قرار میدهند و تمامی فاکتور ها و پارامتر های اجرای شبکه را به شرکت و یا سازمان شما گزارش خواهند داد.

کارشناسان شبکه فراگیر رایانه با طراحی و پیاده سازی یک شبکه منسجم و هماهنگ و مطابق با استاندارد های روز دنیا نیاز شما را از یک شبکه بی نظیر برآورده میکنند.

12

پروژه در حال پشتیبانی

پشتیبانی شبکه

10

پروژه های انجام شده

نصب شبکه تخصصی

5

پروژه های در دست انجام

کارشناس نصب شبکه

8

سابقه کار

قیمت نصب شبکه